ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14829181
*
nr 1482 9181
Spegel
Gustaviansk stil, 1800-tal, 90x36 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 augusti 2022
kl 18:16:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 22:43:29
1
100 kr
9/8 19:38:38
2
150 kr
15/8 11:05:26
3
200 kr
15/8 14:53:18
4
250 kr
15/8 17:53:25
5
300 kr
15/8 17:59:41
5
450 kr
15/8 18:06:58
4
350 kr
15/8 18:06:58
5
400 kr (Budbetjänt)
15/8 18:07:17
4
450 kr
15/8 18:07:17
5
450 kr (Budbetjänt)
15/8 18:08:49
4
500 kr
15/8 18:11:13
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1482 9181
Spegel
Gustaviansk stil, 1800-tal, 90x36 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/8 22:43:29 | 1 | 100 kr |
9/8 19:38:38 | 2 | 150 kr |
15/8 11:05:26 | 3 | 200 kr |
15/8 14:53:18 | 4 | 250 kr |
15/8 17:53:25 | 5 | 300 kr |
15/8 17:59:41 | 5 | 450 kr |
15/8 18:06:58 | 4 | 350 kr |
15/8 18:06:58 | 5 | 400 kr (Budbetjänt) |
15/8 18:07:17 | 4 | 450 kr |
15/8 18:07:17 | 5 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/8 18:08:49 | 4 | 500 kr |
15/8 18:11:13 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57